0 553 497 70 56

Sosyal Medyada Biz}

Erken Kayıtta %20 İndirim Fırsatı
Erken kayıtlarda %20 indirimlerden yararlanma fırsatını kaçırmayın. Detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan iletişime geçiniz.
İLETİŞİME GEÇ

Farkımız

Reggio Emilia Yaklaşımı; kendiliğinden doğan (emergent) ve zamanla gelişen, değişen, kültürel özellikler gösteren, merak tabanlı proje çalışmalarını savunur. Yani okullarda çocuklar günler süren projeler üzerinde çalışırlar. Bu projelerde sanat ön plandadır. Ancak, üstün sanat ürünü ortaya koymak asıl amaç değildir. Sanat, projelerde, çocukların düşüncelerini ve kendini ifade etmesini desteklemek için kullanılır. Bilim (fen/doğa), bilimsel süreç becerileri ve teknoloji kullanımı, Reggio Emilia projelerinin bir diğer can damarıdır. Çocuğun merakı, eğitim içeriğine pusula görevi yapar ve içeriğin belirlenmesini sağlar.

Marjinal veya belki çok önemsiz detaylara ilişkin merak ve deneyimler, projeler için çok değerli kabul edilir. Henüz okul öncesi dönemdeki çocuklar, bilimsel süreç becerilerinden, tahmin yürütme, gözlem yapma, ölçme/hesaplama, karşılaştırma yapma, sınıflandırma/kategori oluşturma, veri toplama/veri kaydetme, iletişim kurma ve yorumlama becerilerini sıklıkla kullanılır. Bir yanıyla sanatçı, diğer yanıyla bilim insanı olarak çalışan Reggio Emilia çocuklarının ortaya koydukları projeler muhteşemdir.