0 553 497 70 56

Sosyal Medyada Biz}

Erken Kayıtta %20 İndirim Fırsatı
Erken kayıtlarda %20 indirimlerden yararlanma fırsatını kaçırmayın. Detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan iletişime geçiniz.
İLETİŞİME GEÇ

Hakkımızda

2018 yılında Manisa’da Reggio Emilia yaklaşımını benimseyen ilk anaokulu olarak kurulduk. Zamanla birçok alternatif eğitim yaklaşımına kapımızı açmakla birlikte, en çok Reggio Emilia yaklaşımının özgür havasını sevdik. Çünkü çocukların özgür ortamlarda ve oyunla harmanlanmış projelerle daha mutlu olduğunun, mutlu olunca da daha kalıcı öğrenmeler gerçekleştirdiğinin bilincindeyiz.

Benimsediğimiz yaklaşıma uygun olarak okulumuzda proje tabanlı bir eğitim gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda iç mekanımızı atölyeler şeklinde düzenledik ve sabit anaokulu öğretmenlerimizin yanında atölyelerde görev alan, alan uzmanı eğitimcilerle çalışmaktayız. Yaratıcı drama ve sahne sanatları atölyesi, resim atölyesi, plastik sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, bilim atölyesi, yaratıcılık atölyesi, düşün atölyesi, sabit atölyelerimiz olup diğer atölyeler çocukların ilgi ve ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Proje bazlı atölyelerimizin yanında, “Aktif İngilizce” ve “Aktif Almanca” eğitimi de vermekteyiz. Böylelikle çocukların gelişim özelliklerine uygun dil eğitimlerine destek olmaktayız.

Okulumuzdaki sınıflar, çocukların yaşlarına göre değil; ilgi ve yeteneklerine göre oluşturulmuştur. İlgi ve yetenek gruplarının en önemli avantajı yaş özelliklerinin ötesinde ya da gerisinde gelişim özelliğine sahip çocukların potansiyelini en üst seviyeye çıkarmaktır. Bu ilgi ve yetenek grupları, kendi özellikleri doğrulusunda tüm atölyelerden yararlanmaktadır.

Okulumuz sabah 08.00’de açılmaktadır. Tam gün eğitim programımız saat 08.30’da oyun ve ardından kahvaltı ile başlamaktadır. Kahvaltının ardından her grup (ilgi ve yetenek grubu/sınıf) kendi öğretmeni ile birlikte günlük projelerini yürütmek üzere ayrılmaktadır. 15.30-17.30 saatleri arasında da alan eğitimcilerinin katılımıyla çocuklar atölyelerde uzmanlaşmaktadır.